לתמיכה לחץ כאן

טיפים לאחזקה שוטפת למחשב

רובנו הפנמנו את הכדאיות שבתחזוקה השוטפת למכשיר בו אנו עושים שימוש יומיומי, הפעם אני מתכוון דווקא לכלי הרכב שלנולמכונית, כי כשמדובר במחשב שלנו למדתי שלא כולם נוהגים באותו האופן. בפועל, הרבה פניות נעשות אלי כאשר המחשב לא תוחזק כראוי בפרק זמן ממושך והגיע כבר לכדי  "קריסת מערכות". אז כבר נגרמים נזקים כבדים יותר – שניתן היה למנוע בקלות יחסית ע"י טיפול מונע מוקדם. ריכזתי עבורכם מספר דגשים בסיסיים מומלצים שיעזרו לכם למנוע תקלות, לחסוך זמן והוצאות מיותרות הטיפים הבאים הם בסיסיים, כמובן שאתם מוזמנים להשיב למייל במידה ויש לכם שאלות ספציפיות או עניין בהרחבה.

איך נדע שהגיע זמן לאחזקה תקופתית

מחשב איטי – המחשב עדיין מתפקד, אבל מורגשת ירידה בביצועים. זכור לנו שבעבר הוא תפקד מהר וטוב יותר, או שרק פעולות ספציפיות לא קורות בקצב לו אנו מצפים גלישה איטית באינטרנט – זה לא בהכרח בגלל ספק האינטרנט!!  מחשב מרעיש – לרובכם כרגע המחשב מרעיש ברקע, לחלקכם הרעש אפילו בלתי נסבל, ידעתם שיש פתרון  פשוט מאוד ואף זול?

פתרונות מומלצים

ראשית, כדאי לדעת ולסמן ביומן – תחזוקה שוטפת מומלצת לפחות פעם בשנה.מדובר בטיפול המונע את הופעת הסימפטומים שתוארו בהתחלה חלק מהפעולות ניתן אף לבצע לבד, מומלץ להזמין את הדוקטור על מנת שיוכל לבצע ניתוח קצת יותר מעמיק. בדרך-כלל כשעת עבודה מסדרת את העניינים - והפלא ופלא פתאום המחשב "חזר לעצמו" ועימו גם חדוות העבודה והפעולות שזורמות.

אבק ולכלוך – מצטבר אצל כולם במשך הזמן. גורם למעבד ולמחשב להתחמם, מביא לירידה בביצועים ועליה בצריכת החשמל הכללית. ההתחממות מקצרת את חיי המחשב ועשויה לגרום לנזק בלתי הפיך למעבד המרכזי והאטיות כתוצאה מכך מתסכלת מאוד, שלא נדבר על "קריסות" במהלך העבודה. מומלץ פעם אחת בשנה, ועדיף לפני הקיץ והימים החמים לדאוג לניקוי המחשב מאבק ולכלוך מבפנים, מומלץ ע"י איש מקצוע, שבין השאר מפרק את יחידת הקירור של המעבד המרכזי (CPU) מנקה אותה כהלכה וימרח משחה טרמית טרייה. החדרות של שואב אבק עשויות לגרום לנזק, מנקות בצורה שטחית וחיצונית בלבד, ולא ממש עוזרות חוץ מאשר להרגשה.

מאוורר מרעיש – ידעתם שפשוט מאוד לטפל ברעש המחריד הזה? למה לסבול ??? לכל מחשב, ישן כחדש, אפשר להחליף למאוורר חדיש ושקט. הפעולה פשוטה והעלות נמוכה. ספק הכוח של המחשב – "מתעייף" לאורך זמן, ובהרבה מקרים יוצר רעשי רקע וכאשר מתחיל "לזייף", פוגע בחומרה. מומלץ לבדוק תקינותו אחת לתקופה לפני שיגרום לתקלה במחשב.